Obuwie na cały rok
Obuwie damskie Szpilki – eleganckie, ale czy bezpieczne?
Szpilki – eleganckie, ale czy bezpieczne? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 12:06

Szpilki to buty, w których kobieca stopa wygląda chyba najbardziej seksownie i elegancko. Czółenka, półbuty, botki, pantofle czy kozaki – niezależnie od tego, jakie to buty – szpilki dodają im charakteru i klasy. Czy jednak każda z pań może cieszyć się noszeniem bucików na wysokich obcasach?

Niestety nie. Buty na wysokim obcasie bardzo obciążają kręgosłup. Osoby z problemami z kręgosłupem powinny więc w ogóle zrezygnować z wysokich obcasów albo przynajmniej ograniczyć ich noszenie do minimum. Woman with high heels

Kolejną wadą szpilek jest przyczynianie się ich do powstawania halluksów (zniekształcenie palucha – tzw. paluch koślawy). Osoby, u których w rodzinie występowało tego typu schorzenie, powinny szczególnie uważać. Zwężone czubki butów oraz zbyt duże obciążenie przodostopia są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do powstawania lub nasilania się dolegliwości.

Osoby zdrowe i niemające problemów zdrowotnych również nie powinny przesadzać z częstotliwością noszenia wysokich obcasów. Tyczy się to głównie tych bardzo wysokich szpilek.

Należy pamiętać, że nie wszystko, co piękne i modne, może nam służyć tak jak powinno.

Jeśli już jakaś kobieta nie może obejść się bez butów na wysokim obcasie, powinna wybierać jakościowo dobre buty, w których stopa trzyma się stabilnie, a obcas umocowany jest w odpowiednim miejscu. Jest na rynku bowiem wiele butów na obcasach, których wykonanie pozostawia wiele do życzenia, mimo iż na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Poprawiony: piątek, 10 lutego 2012 12:03