Obuwie na cały rok
Obuwie damskie Botki–do czego je nosić?
Botki–do czego je nosić? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 12:06

Ulubionymi butami wielu kobiet są botki. Nie zawsze jednak wiadomo do czego je nosić tak, aby optycznie nie skracały one nóg. Co zatem najlepiej założyć do tego typu bucików?

Najlepiej długie spodnie z tym samym kolorze, co buty. Z tym, że nie ma w tym nic oryginalnego. Taka kompozycja może wydawać się niektórym jednak zbyt nudna. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem zestawienie botek z krótką spódniczką, krótkimi spodenkami, długą spódnicą lub legginsami i spodniami „rurkami”.

Jeśli mowa o krótkiej spódniczce, powinna sięgać ona do połowy uda (około 10-15 cm nad kolanem). Krótkie spodenki powinny mieć podobną długość. Długa spódnica też dobrze sprawdzi się w parze z botkami. Powinna ona jednak być na tyle długa, aby nieco zakrywać cholewki butów. Jeśli jest krótsza i widać część nóg, mogą one właśnie ulec optycznemu skróceniu.

Najkorzystniej jednak nosić botki do spodni rurek, legginsów czy rajstop. Kobiety o długich nogach mogą pozwolić sobie na założenie spodni czy getrów w innym kolorze niż buty. Jeśli jednak obawiamy się efektu optycznego skrócenia nóg – zdecydujmy się na te części garderoby w tym samym kolorze co buty. Czego nie należy nigdy zakładać do botek? Na pewno najgorzej z tymi butami prezentować się będą spodnie o długości ¾ – kończące się tuż nad kostką. To jeszcze bardziej spotęguje niechciany efekt.

Poprawiony: piątek, 10 lutego 2012 12:03