Obuwie na cały rok
Jak dbać? Pielęgnacja obuwia zimą
Pielęgnacja obuwia zimą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 12:06

Mróz, śnieg oraz chlapa i sól niewątpliwie wpływają szkodliwie na nasze buty. Zimą obuwie wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie wystarczy wytrzeć ich powierzchni wilgotną szmatką. Zabiegowi czyszczenia i pielęgnacji butów trzeba poświęcić nieco więcej czasu.

Jak się do tego zabrać?

 

snow

 

Buty należy najpierw oczyścić z kurzu, brudu lub ewentualnych śladów soli z posypanych nią ulic i chodników. Domowym sposobem można to zrobić przygotowując specjalny roztwór wody z octem (1:1) i przecierając powierzchnię butów delikatnie nasączoną w roztworze gąbką.

Zanim zaczniemy pastować buty, koniecznie trzeba się upewnić, że są one suche. Przemoczone buty mogą ulec zniszczeniu, jeśli nałożymy na nie pastę. Suszenie obuwia powinno odbywać się w temperaturze pokojowej, Nie należy ustawiać butów bezpośrednio w pobliżu źródła ciepła, ponieważ mogą się one rozkleić lub odkształcić. Najlepiej postępować według zaleceń podanych przez producenta.

Pastę nakładamy za pomocą miękkiej gąbki lub szczoteczki. Po wchłonięciu czas na polerowanie. Najlepiej proces ten wykonać dopiero po upływie kilku godzin. Przynajmniej raz w tygodniu warto wypastować buty na wieczór, a dopiero następnego dnia rano je wypolerować.

Należy pamiętać, aby po zimie – zanim odłożymy buty na dno szafy – dokładnie je osuszyć i wyczyścić. Będą lepiej przygotowane na kolejny sezon.

Poprawiony: piątek, 10 lutego 2012 12:03